15. března 2020

Dřevěné domky

Loni jsme dělali nový plot k sousedům. Zbylo nám nějaké dřevo a tak jsme z něj postavili hmyzí hotel No a z těch úplně malých zbytků jsem si od Petra nechala nařezat domečky.Stály opřené na zahradě celé léto, pršelo na ně a pak zase pálilo sluníčko. Prostě už si zasloužily nazdobit.


Již namořený kus dřeva jsem přetřela bílou akrylovou barvou a po zaschnutí obrousila.  Vzniká tak  moc hezká patina.Okénka můžete na domek pouze namalovat, já jsem si nachystala okénka z překližky hned v několika velikostech, aby byl každý domeček jiný, tak jak to bývá. Vložila jsem je  do mého obchůdku, aby mohly posloužit také někomu jinému.Na domečky jsem použila zase ten krásný ubrousek s růžemi. Tentokrát jsem využila i růžovomodré pruhy, které jsou kolem celého ubrousku.
Jednoduchou technikou decoupage, kterou už snad umí každý.
Na střechu patří krytina a tu jsem udělala z odřezků překližky. Docela dobře si ji dovedu představit i ze silnějších větviček.

Domečky jsem měla dlouho doma, ale teď přišla ta pravá jarní doba, kdy si je chci dát ven. Přetřela jsem je proto akrylovým lakem, aby vydržely i trochu deště. 


Domečkům to sluší s jarními kytičkami.Žádné komentáře:

Okomentovat