22. března 2017

Růže z plata od vajec

Fialové barvy pro letošní jaro se mi zalíbily a tak v tom pokračuji. Chtěla jsem vyzkoušet nový druh růžiček z kartonu od vajec a tak jsem si jich pár udělala na vítací věnec.

Z krabičky na 10 vajec uděláte 5 růží. Protože jsou ze dvou vrstev a střed je z pruhu natrhaného z víčka krabičky. Je fajn nic nestříhat a jen trhat. Růžičky jsou pak mnohem hezčí. Jednotlivé díly slepte lepidlem z tavné pistole.
V poslední době hodně používám křídové barvy a tak jsem s nimi natřela i kartonové růže. Karton po natření hezky zvlhne a lze ho vytvarovat jak potřebujete.

Po důkladném zaschnutí jsem okraje lístků vystínovala tmavší fialovou a černou barvou.

Pak už zbývalo je nalepit na slámový věnec. Doplnit peříčky, bambulkami, mašlemi a překližkovým ptáčkem.Dokoupila jsem si kytičky a osázela ještě jeden truhlík na okno u vchodových dveří. Taky kytičky ve smaltovaném lavůrku jsem obměnila.
9 komentářů:

 1. Ivetko, věnec i všechna další jarní zdobení jsou moc hezká! Pěkně vítáš jaro!
  Posílám pozdravy, Helena

  OdpovědětSmazat
 2. Vaše růže jsou nádherné, taky jsem to zkoušela a moc se mi nepovedly. Díky za inspiraci, příště zkusím trhat místo stříhání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to přesně tak. Člověk se s tím nesmí moc dělat. Při tom trhání to vypadá, že z toho nic nebude a nakonec to takhle bezva dopadne. Zítra dofotím nějaké fotky. I.

   Smazat
 3. Dobrý den paní Iveto, prosím Vás , pro méně chápající důchodkyňi,buďte tak hodná a poskytněte mi návod na výrobu těch krásných růžiček. Jsou opravdu ůůůůůůůůůůůůžasné. Moc děkuji Emma

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Emmi, napadlo mne, že by bylo třeba to ještě dofotit detailněji. Zítra přidám ještě pár fotek.
   Díky za návštěvu. Iveta

   Smazat
 4. Povedený věneček Iveto, ty růžičky mne zaujaly, určitě vyzkouším. Hezké vítání jara.
  Ála

  OdpovědětSmazat
 5. Ahoj Ivetko, růžičky vypadají opravdu pěkně, musím vyzkouše, děkuji za inspiraci. :-) Živé kytičky to vše ještě více rozsvítí. Pěkné jarní dny! D. :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Růžičky jsou moc povedené a věneček s nimi vypadá skvěle.
  Krásné dny.

  OdpovědětSmazat
 7. To je výborný nápad s těmi růžičkami, nejsou vůbec složité a navíc krásně vypadají :-)

  OdpovědětSmazat