17. září 2015

Sovičky z filcu

Sovičkuji , po celý rok , ale na podzim ještě více :-) Sice to dnes venku vypadalo hodně letně, ale mě pod rukama dnes vzniklo doslova hejno sov. Tedy úplně jenom jedna, ale další velká hromada jich čeká na vás, až si je sami ušijete.
nafotila jsem malý návod jak na to, aby se vám lépe pracovalo a už teď se těším až se mi někdo z vás pochlubí svou vlastnoručně ušitou sovičkou.



V každém balíčku sady filcové sovičky je hned 14 věcí. Z filcu 2 hlavní tvary sovičky, 2 křídla, bříško, 2 oči a základ pod ně, zobáček, 2 korálky na oči, dřevěná kytička na ozdobu a vatelín na výplň.

Nejprve jsem si nazdobila přední část. Ručně jsem obnitkovacím stehem přišila bříško, stačí jen v horní části.

Pak přišla na řadu křídla, ty také stačí přišít jen z vnitřní části. Podklad pod oči jsem přišila jednoduchým stehem.

Zobáček a oči jsem zkusila přilepit tavnou pistolí a zrovna tak i korálky jako panenky. Drží moc hezky. Přední část je nazdobena.
Oba dva hlavní díly těla jsem začala sešívat  opět obnitkovacím stehem. Kolem dokola a v dolní části jsem nechala otvor  pro naplnění sovičky vatelínem.

Sovičku jsem dozdobila korálky navlečenými na voskovaném provázku, který jsem sovičkou protáhla pomocí velké jehly. Mám radost, že střih sedí a určitě si ještě několik soviček ušiji. I ty v menším provedení a taky nějaké vánoční v bílo červené kombinaci.





1 komentář: