26. května 2015

Lucernička ze sklenice - návod

Lucerničku zdobenou lodičkami jsem vyráběla už před dvěma lety. Vozíme ji s  sebou v karavanu a zpříjemňuje nám večery, kdy sedíme večer v křeslech u stolečku, popíjíme a jen tak si povídáme. Je krásná letní noc , teplo, máme volno a já už se na ty dny táááák  těším:-)Minulý týden na kurzu s  dětmi dělaly lucerničky taky a povedli se báječně. TUDY se dostanete k fotoalbu na FB.

Na námořnickou lucerničku jsem si kromě modrých barev a korálků nachystala ještě ubrousek s lodičkami. Barvy jsou určené na sklo a porcelán, ale je možné sklo obarvit barvami akrylovými.


Horní část obarvěte bílou barvou. Nejlépe se na takové natírání hodí houbička na nádobí. Prostě jen tupujte. Z fólie si vyrazíte potřebné tvary, které vám zakryjí místa kde nebude barva. Já využila raznice hvězdiček.


Po nalepení hvězdiček nanesete barvu. Můžete natírat štětcem nebo opět tupovat houbičkou jako já. Tupování vytváří zajímavý efekt.


Některé z hvězdiček jsem po zaschnutí obkreslila konturou na sklo v tubě.


Jednotlivé lodičky z ubrousku jsem vytrhala a pomocí lepidla na decoupage nalepila na sklenici.Hvězdičky a barvu mžete nanést po celé sklenici. Já zvolila barvy žlutou a červenou, které se mi uprostřed spojily v krásnou oranžovou.
Po zaschnutí sloupněte hvězdičky a na nezaschlou barvu můžete ještě pro efekt nasypat flitry.


Přichystejte si provázek na kterém bude lucernička viset. Navlečte na něj dřevěné korálky a na koncích udělejte očka k zavěšení.
Očka nevlékněte na provázek další a omotejte ho kolem hrdla sklenice. Konce provázků svažte do mašličky.1 komentář: