17. května 2015

Strom do okna

Minulý měsíc jsem s dětmi na kroužku dělala papírovou dekoraci do okna. Bavilo to nejen je, ale i maminky a proto vám ráda můj nápad předávám , aby jste si něco podobného mohli vyrobit i vy doma nebo ve škole.

Použili jsme papír o velikosti A3, aby náš strom byl hodně velký. Pokud zvládnete, nakreslete si obrys stromu sami, pokud ne použijte moji šablonu.
Po vystřižení můžete kmen stromu vymalovat , ale v okně opravdu vypadá moc hezky bílý.

Pro děti jsem připravila překližkovou šablonku ptáčka a lístečku, které si obkreslovaly na barevné papíry a vystřihovaly. Poté je poskládaly a prostříhali, tak jako se v zimě dělají papírové vločky do okna.

Na některé ptáčky jsme použili raznice malých kytiček. A také očíčko jsme jim vyrazili obyčejnou kancelářskou děrovačkou.
I ty se dětem tolik zalíbily, že s nimi strom ozdobily.

Moje Týnka si se stromem opravdu vyhrála a vyrobila na strom i hnízdo vos a několik vos samotných které kolem poletují.

Můj strom zdobí naše okno ve verandě.

Ten Týnky byl v okně dětského pokojíčku, ale pak ho dala na soutěžní výstavu Rozkvetlá Zděná, která probíhala právě tento víkend.Dívám se na stránky vašich blogů a vím, že i vy si zdobíte okna. Díky i za vaši inspiraci!
Iveta

4 komentáře:

 1. Ivetko, strom je moc krásný..povedl se.budu se určitě inspirovat..Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inko, jupííííí :-) Budu se těšit na fotky. Vy to máte vždycky s dětmi moc krásné.

   Vymazat
 2. Moc príma nápad. Strom také dělávám,ale nenapadlo mě, prostříhávat ptáčky jako zimní dečky. Moc díky za inspiraci. :-)

  OdpovědětVymazat