13. března 2012

Ptáčci z papíru

I letos jsem se pustila do výroby papírových ptáčků, ty loňské jsem zalaminovala, ale letos jsem ptáčky ozdobila plastickou kytičkou a očíčkem z korálku.
Takového ptáčka si můžete zavěsit kamkoliv. Já plánuji ozdobit větvičky břízy a taky se dva z ptáčků uvelebili na mojí milované poličce.


Krásné scrapbookové papíry zvítězily. Rozhodla jsem se pro kombinaci růžové a zelené. Většina mých jarních dekorací, je v této barvě. Nakreslila jsem si jednoduchý tvar ptáčka a samozřejmě křidýlko.Protože jsou papíry jednostrané a slabší, rozhodla jsem se je přehnout na polovinu a slepit.
Na velikost A5 se my vejdou 4 ptáčci a 4 křidélka.
Pak už stačí jen vystříhat.
A nebyla bych to já, abych nepoužila razítkovací podušku v hnědé barvě a nevytvořila patinu okrajů. U ptáčků, křidélek i kytiček.Na fotce je vlevo dole nepatinovaný růžový ptáček, prostě to není ono.Přichystala jsem si ke každému ptáčkovi malou kytičku. Raznice jsou dvě. Jedna kytičku vyrazí a druhá ji dodá  3D efekt.Kytičku je třeba přichytit ladícím hřebíčkem.


Křidélko jsem přilepila jen z poloviny, aby bylo také plastické.
V horní a dolní části jsem udělala otvory a tudy jsem protáhla bavlněný provázek. Horní slouží k zavěšení a ten spodní znázorňuje malé ptačí nožičky.
Černý korálek jsem nalepila na bílý papírový základ, aby hezky vyniklo. A zobáček jsem nakreslila hnědým permanentním fixem.

12 komentářů:

 1. Já jsem tento blog objevila až dneska! To snad není možný. Tolik krásy tady a já o tom nevím. :-) Už mám v oblíbených a budu tu často.

  Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Andreo, taky jsem vás nějak míjela, pádím k vám nakouknout! :-)

   Vymazat
 2. Ivetko, perfektní návod, ptáčci jsou dokonalí!
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. to je krása...moc povedené!

  OdpovědětVymazat
 4. Moc hezounké,já jsem pro změnu dělala ptáčky pomocí decoupage..Michaela

  OdpovědětVymazat
 5. Ivetko...ptáčci jsou nádherní....veselí a jarní.
  Pěknou neděli Jana

  OdpovědětVymazat
 6. Ďakujem,za námet.Už sú vystrihnutí a je to zlatulinké!

  OdpovědětVymazat
 7. Jééé, děkuji za nápad.Konečně s dětmi začneme vyrábět na Velikonoční jarmark. A když je to ubrouskovou technikou, tak to se ubrousek jen nalepí na tvrdší papír? To zalaminování je super, dětem to vydrží. Marcela

  OdpovědětVymazat