19. září 2011

Námořnické triko

Tenhle příběh začal tak, že manžel koupil loď. :-) Když jsem se učila háčkovat náramky z korálků o kterých jsem tu už psala,měla jsem tu pravou námořnickou náladu a zvolila jsem modré barvy. A protože jsem k náramku neměla co na sebe pustila jsem se do výroby tohoto trika.Někdy začátkem léta jsem našla na internetu obrázek s holčičkou, která měla triko podobné a i když už dávno holčička nejsem, zatoužila jsem taky takové mít. 
Nezbývalo, než si vytvořit velkou šablonu kotvy a pustit se do tvoření...

Připravila jsem si malé šablonky s motivy moře.


Pomocí houbičky a dvou druhů barev jsem natupovala jednotlivé motivy.
Tady už mám motiv kotvy téměř celý vyplněný.
Prázdná místa jsem se rozhodla vyplnit. Použila jsem plastovou lahvičku, kde mám navíc speciální kovový hrot. Díky němu mohu barvu na textil použít jako konturu. Místo toho můžete třeba použít gelové pero na textil modré barvy.
Téměř každé volné místečko jsem vyplnila. Nápisy, tečkami, vlnovkami, malými obrázky. Při práci s folií používám dočasné lepidlo na textil. Díky němu i horní kolečko drží celou dobu na svém místě.
Takový malý námořnický outfit.I s náramkem kvůli kterému tohle triko s kotvou vzniklo.

13 komentářů:

 1. Ivetko, jsem úplně paf! Je úžasné! Moc se líbí i mému 14tiletému Adamovi. Jsi nápaditá a máš moc šikovné ruce - výsledek je fakt dokonalý!
  Tak šťastnou plavbu!
  Helena

  OdpovědětVymazat
 2. Helenko, jseš hodná, moc děkuji, tak trochu mám pocit že jsem ho nedokázala dost dobře nafotit. Vypadá opravdu moc dobře. Je mi líto, že léto už končí a já si ho moc neužiji. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Nádherné tričko, perfektný nápad. Určite niekedy vyskúšam.
  Krásny víkend!
  A.

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jo :) tak to vypada opravdu pekne ?? docela bych si jedno koupila pro kamaradku , ktera dpracuje na lodi .. camill12@seznam.cz - opravdu pekne :)))

  OdpovědětVymazat
 5. To je super tríčo! Kde se prosím dají pořídit ty námořnické šablonky? Děkuji M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vůbec nevím, zda se dají tyhle šablony ještě sehnat, jsou do Marabu.... ale myslím, že by se dali dobře použít i tyto, jsou menší, samolepící, kvalitní..... http://www.tvorivyraj.cz/produkty-sablony-380

   Vymazat
 6. Tak to je paráda, myslím že i já a kluci takové budeme nutně potřebovat :-)
  díky za inspiraci Věrka

  OdpovědětVymazat
 7. Ježiš to je nádhera :o) fakt, super.

  OdpovědětVymazat
 8. Je to fakt krása.. pecka nápad a super provedení do reálu :))

  OdpovědětVymazat