30. dubna 2012

Modré třešničky

Porcelán s modrými třešničkami se mi moc líbí a jistě nejsem sama. Spoustu lidiček takový porcelán sbírá. Já vlastním pouze jeden velký květináč po mojí babičce a protože celé léto stojí na naší terase, rozhodla jsem se vyrobit k němu malý třešničkový doplněk.
  Připravte si malé prostírání. To moje je z IKEA za pár korun, ale můžete si ho i ušít kousku z jednobarevné látky. Dále folii, na kterou budete malovat šablonu a špičaté nůžky na vystříhávání.

 


  Moje folie je samolepící a na její rubovou stranu si nakreslete vzor. Vzor vystříhejte. Úplně stačí vystříhat pouze hlavní motivy. Na jejich vyplnění si připravte barvičky na textil a houbičky. Drobnosti si pak domalujete gelovým perem.

 Šablonu přiložte na prostírání a tupujte houbičkou natřenou barvou na textil. Nejprve jeden odstín modré.

 A zbylá místa vyplňte druhým odstínem modré.

 

 Po sundání šablony vypadá motiv takto a zbývá ho jen dokreslit gelovým perem.

  Nakreslete nejen větvičky a stopky, ale také obtáhněte třešničky a listy a nezapomeňte je trochu ozdobit žilkami. A po zaschnutí nezapomeňte zažehlit přes žehlící papír. Žehličkou nastavenou na bavlnu alespoň 3 minutky.

Prostírání jsem ještě ozdobila modrou krajkou a modrou výšivkou.
 

6 komentářů:

 1. Milá Ivet, krásné třešinky :-) Jsi úžasná. A protože jsi úžasná, zaslooužíš si ocenit :-) A tak máš u mne oceněníčko, prosím,vyzvedni si ho :-) papapapa a krásné letní dny přeji :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ivetko, ubrousek je kouzelný, návod perfektní!
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Ivet, květináč obdivuju a stejně tak i tvé šikovné nápady.Ahojky. Lenka

  OdpovědětVymazat
 4. Ivetko nádhera,skvělý nápad!Michaela

  OdpovědětVymazat
 5. to je nádhera. Mám ráda třešně.

  OdpovědětVymazat