2. května 2013

Ptačí křídla z Fima.


 Nevím jak vy, ale já mám těch zbytků Fima stále moc. Pořád uvažuji kam je využít a jeden z nápadů předávám i vám. Každým rokem tvořím na jaře nějaké ptáčky. Ať už jsou z perníku, z papíru, z keramiky nebo šité. Každý ptáček musí mít křídlo a tak jsem si je vyrobila právě ze zbytků Fima. Některé jsem použila na ptáčky šité a také jsem našila Fimo na papírové přáníčko.

Použila jsem opravdu zbytky. Pokaždé když je smíchám tak mi vyjde stejná barva. Taková nijaká. :-)

 Fimo jsem si vyválela na strojku na druhou nejsilnější šířku.

Do placky pak zatlačte nějakou texturu. Vlevo je texturovací houbička. Uprostřed textura na polymery. Vpravo je dečka z umělé hmoty. Na každý kousek jsem také použila jinou barvu pudru.

Pak už zbývá jen vykrojit křídla. Já použila vykrajovátko slzy.

Před upečením jsem si ještě do některých křídel udělala otvory k přišití jako do knoflíků. Ty ostatní hodlám přilepit.

Na ptačí přáníčko jsem si přeložila karton 30 x 15 cm a jako šablonu jsem použila ptáčka na šití. V jiném příspěvku jsem tuto šablonu přiložila ke stažení.

 Šablonu jsem si lehce  přichytila lepidlem, aby se mi neposunul. Okolí ptáčka jsem potiskala různými razítky kytiček v různých barvách.

Pak zbývalo přišít křídlo a domalovat očíčko, na které jsem dolepila třpytivý kamínek.

Na šité ptáčky jsem použila stejnou šablonu. Vystřihla vždy dva kousky a ty sešila k sobě a nechala malý otvor k otočení.

Otočené ptáčky jsem vycpala vatelínem a otvor zašila. Přišila jsem křidélko do kterého jsem nejprve uvázala malou mašličku. Očíčko přišívám z korálku a také prošívám lehce zobáček.


Ptáčkovi zbývalo přišít provázek k zavěšení a už se houpe mezi květinami na poličce.

2 komentáře: