7. července 2011

Campanula Addenda

Koupila jsem si přenádhernou kytičku. Umístila jsem jí do naší fialové ložnice, ale teď přemýšlím, že to asi nebude dobrý počin. Na netu jsem našla spoustu obrázků s touhle květinkou, ale všechny vyfocené venku. Nemáte někdo zkušenost, dá se pěstovat i uvnitř, dá se nějak rozmnožit, nařízkovat!

3 komentáře:

  1. Iveto, pokud nechas campanuly doma, tak ti rychleji odejde a asi znovu nevykvete. Ja ji mela v kuchyni a asi po mesici odkvetla, pak jsem ji vysadila na zahrade a od te doby kvete a kvete. Preji hazky den, Katerina

    OdpovědětVymazat
  2. :-( No já si to myslela. Je tak krásná, nechci o ni přijít. Půjde tedy hezky do závěsu před vchod! Katerinko, moc Ti děkuji!

    OdpovědětVymazat
  3. "As a wholesome participant, you're in all probability saying, 'Oh, HRR … let's get it going, let's develop it.' But there's undoubtedly two sides. I'd in all probability err 더킹카지노 on the facet of warning." "I've known gamers with accidents on the opposite team and I haven't said something. I don't really go trying to hurt anyone." Dow Jones Industrial Average, S&P 500, Nasdaq, and Morningstar Index quotes are real-time. Provide particular services to you, such as portfolio management or data aggregation. There are many intriguing and thrilling playing movies, they usually all permit you to immerse your self in a gaming setting and refresh your constructive energy. Take a a glance at|have a glance at} the highest ten movies about playing, cheats, and robbers and spend some time with them.

    OdpovědětVymazat